آمریکا| افزایش ۱۶ درصدی بی‌خانمانی در «کالیفرنیا»


سپهر/ براساس ارزیابی «وزارت مسکن و توسعه شهری» آمریکا، بی‌خانمانی از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ در شهر کالیفرنیا آمریکا ۱۶.۷ درصد افزایش داشته‌ است.

به گزارش سپهر، با وجود سیاست‌های مطرح شده در راستای کاهش و رفع بی‌خانمانی در کشور آمریکا، گزارش سالانه «وزارت مسکن و توسعه شهری» این کشور از افزایش نرخ بی‌خانمانی به خصوص در شهر «کالیفرنیا» خبر می‌دهد.

بر اساس ارزیابی سالانه «وزارت مسکن و توسعه شهری» آمریکا، بی‌خانمانی در آمریکا از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹، با افزایش ۲٫۷ درصدی روبه‌رو بوده است؛ این درحالی است که نرخ بی‌خانمانی در شهر “کالیفرنیا”، ۱۶٫۴ درصد (۲۱ هزار و ۳۰۶ نفر) نسبت به سال گذشته افزایش یافته است!

پایگاه خبری «نیویورک تایمز» در گزارشی می‌نویسد، بر اساس این گزارش تعداد ۵۶۷ هزار و ۷۱۵ نفر در یک شب در سال ۲۰۱۹، زندگی در خیابان‌ها را تجربه کرده‌اند؛ اما این میزان در سال ۲۰۱۸، ۱۴ هزار و ۸۸۵ نفر بی‌خانمان بوده است.

بی‌خانمانی مشکل اجتماعی رو به وخامتی است که در اکثر ایالات آمریکا به چشم می‌خورد و در سال‌های اخیر روند رو به افزایشی داشته است؛ ۲۱ ایالت از افزایش تعداد افراد بی‌خانمان در کشور خبر دادند که ایالت‌های کالیفرنیا، نیویورک، واشنگتن و هاوایی بیشترین افزایش را داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، ۸۳ هزار و ۱۷۰ نفر، یا به عبارت دیگر ۱۵ درصد از کل جمعیت افراد بی‌خانمان، گرفتار بی‌خانمانی دائمی هستند؛ بی‌خانمانی دائمی به نوعی از بی‌خانمانی اطلاق می‌شود که در آن فرد به دلیل ناتوانی‌های مختلف به مدت یک سال یا بیشتر بی‌مسکن بوده است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا، هر شب حدود ۱۳۸ هزار کودک بی‌خانمان زیر هجده سال در آمریکا شب را به صبح می‌رسانند که هزاران نفر از آنها تنها و بی سرپرست هستند.

«بن کارسون»، وزیر مسکن و توسعه شهری آمریکا نسبت به علت افزایش این معضل می‌گوید: «سیاست‌های غلط برنامه ریزی شده، منجر به خوابیدن افراد در خیابان‌ها، زیر پل ها و دیگر اماکن عمومی می‌شود؛ چنین سیاست‌هایی خطر سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بی‌خانمانی را گسترش می‌دهد.»

به گفته مقامات آمریکایی، با افزایش هزینه مسکن در مناطقی از کشور، از جمله کالیفرنیا، بی‌خانمانی در این کشور افزایش پیدا می‌کند و بحران مسکن را در آمریکا تشدید می‌کند.

در دهه‌های اخیر با کاهش ۵۰ درصدی بودجه‌ی وزارت مسکن و توسعه‌ی شهری، هر ساله حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی که برای افراد کم درآمد درنظر گرفته شده بود از حوزه ی اختیار این وزارت‌خانه خارج می‌شود.

قبلی « هزار بیمار «ام پی اس» در بند تحریم‌های ظالمانه آمریکا
بعدی معتادان متجاهر دارای بیماری خاص هنوز در کف خیابان! »
*/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *