حاج قاسم! تو فرمانده قلب ملتی بودی


سپهر/ نویسنده کتاب‌های «نورالدین پسر ایران» و «لشکر خوبان» در یادداشتی درباره شهید سپهبد قاسم سلیمانی نوشت: حاج قاسم! تو فرمانده قلب ملتی بودی! ما بیش از دیدن هر وزیر و وکیل و رئیسی از دیدن تو خوشحال می‌شدیم. مخصوصاً وقتی با آن لبخند و تواضع و صلابت به رهبر عزیزمان عرض ادب می‌کردی.

به گزارش سپهر، معصومه سپهری، نویسنده کتاب‌های «نورالدین پسر ایران» و «لشکر خوبان»، دل‌نوشته‌ای را به شهید سپهبد قاسم سلیمانی تقدیم کرد. متن یادداشت این نویسنده را می‌توانید در ادامه بخوانید:

اولین خبر را دوستی از آن سوی دنیا گذاشت: متأسفم که روزتان با خبر شهادت شروع می‌شود! او در امریکاست. و قلبش اینجا بود… اما مگر می‌تواند ابعاد حس امروز ما ایرانی‌ها را بفهمد؟! مگر می‌شود میان هیاهوی کریسمس صدای گریستن ملتی را بر قهرمانی بزرگ شنید؟ متأسفم برای کسانی که امروز میان ما نبودند و حس مشترک و بی‌نظیر ما را نیافتند.

حاج قاسم سلیمانی عزیز… امروز مثل عاشورا از صبح فقط گریسته‌ام! هی گریسته‌ام… گاهی که دیدم حال همسر جانبازم بدتر از من است، آرامَش کرده‌ام…آخر مرد مؤمن! این دی ماه چه دارد که دل شما مردهای جبهه به آن گره خورده… دی ماه؛ سالگرد کربلای ۴ و کربلای ۵، سالگرد شهادت یار عزیزت حاج احمد کاظمی.

اصلاً راستش این گریه از این رو سرخوشم کرده که خود شما اهل گریه بودید! ما ایرانی‌ها که خیلی گریه‌ات را دیده بودیم، البته همه‌شان هم در فراق شهدا… شهدای دفاع هشت ساله … شهید حاج احمد کاظمی که بر سر تابوتش ناباورانه می‌نالیدی: احمد! یعنی دیگر صداتو نخواهیم شنید؟

اصلاً خودت یادمان دادی ساده باشیم و از گریستن برای شهدا شرممان نیاید. تو خیلی چیزها را ساده یادمان دادی حاج قاسم! شاید تو ساده‌ترین مرد بزرگی بودی که همه فکر می‌کردیم چقدر با او نزدیکیم.

حاج قاسم! تو فرمانده قلب ملتی بودی! ما بیش از دیدن هر وزیر و وکیل و رئیسی از دیدن تو خوشحال می‌شدیم. مخصوصاً وقتی با آن لبخند و تواضع و صلابت به رهبر عزیزمان عرض ادب می‌کردی.

ممنون که اینقدر بزرگ بودی که دلمان به شما قرص بود، با شما بود که از داعش نترسیدیم! از فدا شدن حججی‌ها بالیدیم چون تو وعده انتقام دادی… درود بر تو ای سردار صادق ما …

ممنون که این قدر خوب و محبوب زیستی که به ما هم جرأت می‌دهی بخواهیم مثل تو باشیم.

ای سرباز پیر ولایت! ای که لبخندت جان ما را می‌سوزاند، درود بر تو که حتی خبر شهادت تو، اشک و امید و آرمان ما ایرانی‌ها را به هم نزدیک کرد. ما منتظر انتقام سخت هستیم از دشمن . ما اجازه نمی‌دهیم صدای تو برایمان غریبه شود!

ای کرمانیِ غیور و صبور و ای رزمنده همیشه درخط، مأموریت شما با شهادت به سر رسید اما ما آماده فرمانیم… به ما کمک برسان.

عشق به شهید نقطه مشترک قلوب آزادگان است. عشق به شهید، روح را بارور می‌کند. شجاعت و مقاومت را در تن‌های سست و اراده‌های متزلزل منتشر می‌کند. شهید حاج قاسم سلیمانی، خاطره همه شهیدان انقلاب اسلامی را برای ما تازه کرد. داغشان را نیز …

آه

ای برادران به خون غلطیده‌ام

ای دلاوران راه شرافت وطن!

چقدر جایتان بر زمین خالی‌ است…

این حرارت و سوز دل در قلوب ما هرگز سرد نخواهد شد؛ مگر با انتقام سخت به اذن رهبرمان.

قبلی « ترور ژنرال سلیمانی؛ قمار خطرناک ترامپ
بعدی علل و عوامل رفتارهای خشونت آمیز/ گوش دادن به حرف دل افراد اولین گام کاهش خشونت است »
*/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *