فروردین ۲۰, ۱۳۹۹

حل معضل بیکاری، بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف می کند


سپهر/ یک جامعه‌شناس با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵ درصد از جوانان بین ۲۰ تا ۲۹ سال بیکار هستند، گفت: اگر معضل بیکاری حل شود بسیاری از مشکلات دیگر نیز برطرف خواهد شد.

به گزارش سپهر، علی مهرانی در گفت و گویی بیکاری را عامل بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: متأسفانه جوانان ما امروز به‌دلیل نبود شغل مناسب به سمت سرقت، مصرف مواد مخدر و دیگر کارهای ناشایست می‌روند و این در حالی است که اگر زمینه اشتغال این افراد مهیا باشد، جوانان درگیر کار شده و دلیلی ندارد که برای تأمین مخارج خود دست به سرقت بزنند.

وی با بیان اینکه حل معضل بیکاری بسیاری از مشکلات دیگر را برطرف خواهد کرد ادامه داد: طبق گزارشات موجود، در حال حاضر ۳۵ درصد از جوانان بین ۲۰ تا ۲۹ سال بیکار هستند و این آمار جای تأسف دارد و دولت باید تمام فکر و تلاش خود را انجام دهد تا ابرمعضل کشور یعنی بیکاری برطرف شود.

این جامعه‌شناس تصریح کرد: وقتی فردی منبع درآمدی نداشته باشد طبیعی است که از لحاظ روحی و روانی با مشکل مواجه شده و این موضوع منجر به بروز نزاع در جامعه نیز خواهد شد. افراد به‌دلیل استرس و حالت پریشان و ناامیدی که دارند حوصله افراد دیگر را ندارند، به همین دلیل با کوچکترین اتفاق با مردم درگیر می‌شوند، لذا اگر موضوع بیکاری در جامعه به‌طور کامل برطرف شود جلوی بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نیز گرفته خواهد شد.

مهرانی اظهار کرد: علاوه بر دولت، سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز می‌توانند در حوزه ایجاد اشتغال فعال باشند و امیدواریم در آینده روزی را شاهد باشیم که حتی یک جوان بیکار در کشور نداشته باشیم./آنا

قبلی « «زورگویی و کتک‌کاری»؛ علت اصلی خودکشی جوانان در دنیا
بعدی راهکارهایی که معضل بیکاری فارغ التحصیلان را حل می‌کند »
*/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *