فروردین ۲۰, ۱۳۹۹

فعالیت ۲۶ صندوق اعتبار زنان روستایی در قم


سپهر/ مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: ۲۶ صندوق اعتبار خرد زنان روستایی با عضویت ۹۰۰ تن در قم فعال است.

به گزارش سپهر، محمدرضا حاجی رضا در گفت‌وگویی با بیان این که ایجاد اشتغال و رونق تولید، مهم‌ترین رویکرد ایجاد صندوق های اعتبار زنان در مناطق روستایی استان به شمار می‌آید، اظهار داشت: این صندوق ها موجب فعالیت گسترده زنان در بخش‌های مختلف اقتصادی شده است.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی قم با فراهم کردن بسترهای لازم برای نمایش و عرضه محصولات تولیدشده توسط زنان عضو صندوق‌های روستایی استان،‌ به دنبال گسترش بازارهای فروش این محصولات و رونق بخشیدن به چرخه فعالیت اقتصادی آنان است.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی قم ادامه داد: در همین رابطه نمایشگاهی با عنوان جشنواره فجر زنان روستایی قم باهدف معرفی توانمندی آنان در عرصه‌های اقتصادی و تولید محصولات متنوع از سیزدهم تا پانزدهم بهمن‌ماه از ساعت هشت تا ۱۴ در سازمان جهاد کشاورزی استان دایر خواهد بود.

حاجی رضا گفت: زنان نقش بسیار مؤثری در پویایی و حفظ جامعه روستایی استان دارند و فراهم شدن بسترهای لازم برای حضور آنان در عرصه‌های اقتصادی به تقویت روند تولید محصولات غذایی و کشاورزی در قم و خودکفا شدن در بسیاری از محصولات می‌انجامد.

وی با اشاره به این‌که محصولات تولیدشده توسط زنان روستایی استان طبیعی‌،‌ سالم و در بالاترین سطح کیفیت هستند،‌ بیان کرد: برای نمونه محصولات غذایی که توسط ایشان تولید می‌شود،‌ طعم و مزه بسیار خوبی دارد و موردپسند ذائقه مشتریان قرار می‌گیرد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی قم ادامه داد: تلاش داریم درجریان برگزاری نمایشگاه‌های مختلف،‌ محصولات تولیدشده توسط زنان فعال در صندوق‌های اعتبار روستایی استان را به دیگران معرفی کنیم و در این زمینه از فضای مجازی نیز برای عرضه محصولات موردنظر با جدیدترین روش‌های فروش،‌ استفاده می‌کنیم.

گفتنی است، بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی قم را روستاییان استان تشکیل می‌دهند به‌ نحوی‌ که کشاورزی به‌تنهایی ۴۵ درصد اشتغال روستائیان در بخش‌های مختلف استان را به خود اختصاص داده است./ایرنا

قبلی « «نابرابری‌های اجتماعی» و نقش نمایندگان مجلس در جلوگیری از آن
بعدی تأثیر «بی‌‌اعتمادی» در بروز مشکلات روانی کودکان »
*/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *